Od 2016. do 2022. godine kroz projekt “Škola za 21. stoljeće, škola za kreativnost” bavili smo se didaktičkom igrom i projektnim učenjem. Kroz ove pristupe, u suradnji s učiteljima i stručnim suradnicima, razvijali smo kreativne potencijale darovitih učenika u osnovnim školama.
Završetkom prethodnog projekta otvorili smo novo poglavlje i osmislili novi projekt čiji je glavni cilj razvoj akademskih talenata kod darovitih učenika. Točnije, uz pomoć njihovih učitelja radit ćemo na obogaćivanju nastave prirode i društva kroz razlikovni kurikul. Proširivanjem i produbljivanjem nastavnog sadržaja oblikovat ćemo napredne aktivnosti namijenjene darovitim učenicima četvrtog razreda. Svaki razlikovni kurikul bit će koncipiran tako što će rezultirati određenim produktom. Tema razlikovnih kurikula iz prirode i društva bit će boje, a svoje će produkte učenici imati priliku prezentirati na završnom skupu Horizonti.
Horizonti će se održati krajem nastavne godine u Osijeku kada će se okupiti svi učenici uključeni u projekt i sudelovat će i družiti se u različitim radionicama.
Osim rada na razvoju razlikovnih kuriula projekt RaKuN uključivat će i edukacije i obuke namijenjene učiteljima i stručnim suradnicima te program radionica za samorefleksiju namijenjenih refleksiji i samoregulaciji učenja kod darovitih učenika. Ovaj aspekt projekta realizirat ćemo uz volonterski doprinos studenata društveno-humanističkih studija.
Projekt ćemo realizirati zahvaljujući financiranju MZO-a i partnerstvima s 13 osnovnih škola:
OŠ Đakovački Selci, Selci Đakovački
OŠ Nikole Andrića, Vukovar
OŠ “Ivana Brlić-Mažuranić”, Strizivojna
OŠ Franje Krežme, Osijek
OŠ Svete Ane, Osijek
OŠ Višnjevac, Osijek
OŠ Kralja Tomislava, Našice
OŠ Vladimira Becića, Osijek
OŠ Tenja, Tenja
OŠ Ivana Filipovića, Osijek
OŠ Antuna Mihanovića, Osijek
OŠ Mladost, Osijek
OŠ Jagode Truhelke, Osijek